• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona Główna

Ogłoszenia duszpasterskie

Email Drukuj PDF

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.    Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

Więcej…

Ogłoszenia duszpasterskie

Email Drukuj PDF

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1.    W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

Więcej…

Ogłoszenia Duszpasterskie

Email Drukuj PDF

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.    Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

Więcej…

Ogłoszenia duszpasterskie

Email Drukuj PDF

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

Więcej…

Ogłoszenia Duszpasterskie

Email Drukuj PDF

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

Więcej…

Strona 10 z 33

 

 

 
Joomla extensions by Siteground Hosting