• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Parafia Kulin

Życzenia

Email Drukuj PDF

,,Gdy pochylamy się z radością nad ubogim żłóbkiem stajni betlejemskiej, by ujrzeć Słowo, które stało się Ciałem, spotykamy Zbawiciela, który przyszedł, by uświęcić człowieka, i chce na nowo wydobyć z niego to, co Boskie”.

Matka Teresa z Kalkuty

 

 

Wszystkim Parafianom i ludziom dobrej woli życzę wielu łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności, przez znak kapłańskiego błogosławieństwa na Boże Narodzenie i Nowy Rok


Proboszcz
Ks. Leszek Woźny

 

Poprawiony: wtorek, 24 grudnia 2013 10:47

RÓŻAŃCOWY RABAN WG FRANCISZKA

Email Drukuj PDF

W miesiącu październiku weźmy do rąk różaniec. W kościele, w domu rodzinnym, w drodze do pracy i szkoły rozważajmy tajemnice naszego zbawienia. Wraz z Maryją, Królową Różańca Świętego. Specjalna zachęta płynie w kierunku naszych rodzin. Odmawiając różaniec, osłabiamy Złego.

W naszej parafii nabożeństwo różańcowe wobec Najświętszego Sakramentu zawsze pół godziny przed rozpoczęciem Eucharystii.

Poprawiony: poniedziałek, 29 września 2014 17:06

Dzień pamięci o naszych bliskich zmarłych

Email Drukuj PDF

Już jutro dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów.

Poprawiony: poniedziałek, 31 października 2011 20:01 Więcej…

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

Email Drukuj PDF

Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wydała oświadczenie, w którym przypomina, że katolicy

uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych

zajęciach. Ponadto Komisja zwraca uwagę, że zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu

chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować potomstwo. Elementem tego wychowania jest m.in.

udział dziecka w szkolnym nauczaniu religii – czytamy w oświadczeniu

 

Poprawiony: czwartek, 18 września 2014 08:32

Ogłoszenia Duszpasterskie

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA DWUDZIESTĄ DRUGĄ NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU

1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

Więcej…

Strona 1 z 38

 

 

 
Joomla extensions by Siteground Hosting